Категорија: Спорт
Фудбал 23:51

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари. Во последните...

Кошарка 22:49

И Лука знае да опцуе како вистински „кочијаш”

Се чини дека Лука Дончиќ сѐ уште не навикнал на китериумите на судење во најсилната лига на светот. Кошаркарите на Далас ноќеска го победија Портланд, Дончиќ имаше одлично...

Кошарка 22:45

Дончиќ го доведе Далас во рана борба за место во плејофот

Далас Маверикс стигна до победа против Портланд Трејл Блејзерс со резултат 111:102 и сега има позитивен скор од 12 победи и 11 порази во сезоната. Лука Дончиќ, кој го предводи...

Кошарка 22:44

Дурант: Околу Леброн има отровна медиумска средина

Кевин Дурант изрази интересно мислење за тоа зошто многу играчи не сакаат да му се приклучат на Леброн Џејмс, кој моментно е дел од Лос Анџелес Лејкерс. Во летниот период,...

Ракомет 22:19

Вардар едвај го совлада Металург

Вардар го совлада Металург со 27-26 во вториот СЕХА-дуел сезонава во натпревар кој донесе 60 минути добар ракомет и 60 минути надигрување. Сепак, на крајот одлучуваше една...

Останати спортови 21:29

Маркез ќе биде на нозе за шест недели

Актуелниот шампион во Мото ГП, Марк Маркез вчера бил успешно опериран во болница во Барселона. Шпанецот имаше проблем со левото рамо, откако изминатава сезона неколку...

Фудбал 21:21

Србин промаши празен гол

Српскиот интернационалец Милош Јојиќ, кој настапува за турскиот прволигаш Истанбул Башахшехир, имаше епско промашување на денешниот меч од Купот на Турција против...

Ракомет 21:10

Важно е Скопје да има два силни клуба

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар ги искажа своите очекувања во пресрет на македонската пресметка во СЕХА лигата против Металург. Секогаш кога играме...

Фудбал 21:01

Пропаднаа преговорите меѓу Ибрахимовиќ и Милан

Причината за шокантниот пресврт во преговорите меѓу Милан и Златан Ибрахимовиќ е позната. До почетокот на денот се очекуваше Швеѓанецот да потпише со „росонерите“,...

Фудбал 20:48

Познато е кога ќе се играат дуелите на Мундијалот во 2022 година

За домаќинството на Катар за Светското првенство во 2022 година се крена многу „прашина“ во претходните години, но едно е сигурно, а тоа е дека од ноември 2022 ќе може да...

Фудбал 20:43

Суперкупот на Италија останува во Саудиска Арабија

Суперкупот на Италија меѓу Јувентус и Милан ќе се одржи во Саудиска Арабија на 16 јануари на стадионот во Џеда. Имаше сомнежи во врска со натпреварот поради убиството...

Фудбал 18:06

Голманот Милан Борјан итно пренесен во болница

Милан Борјан, голманот на Црвена Звезда заработи веројатно тешка повреда за време на вечерашниот меч против тимот на Спартак во Суботица. Борјан во 55. минута по една...

Ракомет 14:17

МРТ ги обезбеди правата за пренос на СП во ракомет

Македонската телевизија ги обезбеди ексклузивните терестријални права за телевизиско покривање на Светското Првенство во ракомет, коешто од 10 до 27 јануари ќе се одржи...